Produkt

Poduszka Varilite Reflex

NOWOŚĆ! STAŁA PODUSZKA dla użytkowników wózków ze skłonnościami do uszkodzeń.

Terapeuci polecają Reflex klientom, którzy narażeni są na ryzyko uszkodzeń skóry. Cenią Reflex ze względu na fakt, iż stały poziom zagłębienia w poduszkę zapewnia komfort i stabilność. Reflex jest idealny dla domów opieki, szpitali i pozostałych placówek klinicznych gdzie wymagane są wózki o wysokiej efektywności i niskich potrzebach obsługi.

Użytkownicy i opiekunowie cenią prostotę i łatwość korzystania z Reflex. Ultra-lekki design Reflexu wspomaga także obnizenie wymaganej siły motorycznej w wózkach napędzanych ręcznie.

1. Podparcie piankowo-powietrzne
Pianka Reflex jest perforowana na odcinku krzyżowo-kulszowym aby osiągnąć maksymalną ochronę przed odleżynami. Powlekany materiał pokrycia sprawia, że poduszka utrzymuje powietrze. Podparcie piankowo-powietrzne łączy najlepsze właściwości gazu i pianki, aby zapewnić doskonałą ochronę skóry. Powietrze podtrzymuje ciężar, podczas gdy pianka zapewnia obecność powietrza w miejscach newralgicznych i zapewnia zachowanie kształtu poduszki. Pianka dopasowuje się do użytkownika, którego ciężar jest rozkładany po powierzchni poduszki. Niezależne badania wykazały, że podparcie piankowo-powietrzne VARILITE jest numerem 1 w obszarze technologii wytłumiania wibracji i nacisku
(RESNA 2000).

2. Materiał
Pianka reagująca jest przymocowana do odpornej na wilgoć i przebicia tkaniny, aby zapewnić wytrzymałość i trwałość.

3. Zawór powietrzny
Wbudowany zawór powietrzny automatycznie uwalnia część powietrza, kiedy użytkownik siada na poduszce. Pozwala to na ustalony poziom zagłębienia i pozwala uniknąć nacisku na elementy wózka. Przy zwolnieniu nacisku zwór automatycznie powoduje ponowne wypełnienie poduszki.

4. Pokrycie
Reflex oferuje dopasowane, zdejmowalne pokrycie odporne na nietrzymanie moczu. Strona spodnia to antypoślizgowy materiał szorstki, z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci zatrzasku haczykowego. Można prać w pralce.
 

GALERIA

Wszelkie zdjęcia, logotypy i nazwy własne produktów należą do ich właścicieli i są umieszczone i wykorzystywane przez OrtoSpeed jedynie do celów informacyjnych.