Produkt

MyGo Otto Bock

Fotelik dla dzieci łączący wysoką jakość wykonania z unikalną funkcjonalnością.

Fotelik posiada specjalny system pozycjonujący pozwalający na korekcję pozycji siedzącej dziecka – kształtując prawidłową postawę oraz jakże ważny nawyk przyjmowania właściwej pozycji podczas siedzenia.

System pozycjonujący składa się z elementów korekcyjno- podpórczych . W zależności od potrzeb poszczególne elementy mogą być łatwo regulowane i dostosowywane całkowicie indywidualnie. Unikatowe cechy fotelika a w szczególności peloty biodrowe i lędźwiowe zapewniają rodzicom oraz dziecku wysoki komfort użytkowania (indywidualnego dopasowania przez rodziców do nierzadko zmieniających się potrzeb dziecka). Nowatorski system osiowania pomiędzy oparciem a siedziskiem powoduje iż przy zmianie kąta oparcia – przejście do pozycji relaksacyjnej nie powoduje względnego wydłużenia oparcia a co za tym idzie nie uciskają dziecka boczne peloty w okolicy pachowej. W tym siedzisku wszystkie elementy przy zmianie katów pociągają za sobą właściwą zmianę pelot, kamizelek i pasów pozycjonujących. Celem przy projektowaniu siedziska MYGO było- właściwe pozycjonowanie miednicy, tułowia oraz kończyn i głowy. Siedzisko terapeutyczne przystosowane jest do pozycjonowania dziecka MPD z ograniczeniami ruchomości kończyn, dysproporcji w jej długościach oraz przy zaburzeniu napięcia mięśniowego. Wielopłaszczyznowa regulacja pelot, siedziska oraz oparcia decyduje o uniwersalności zastosowania tego samego urządzenia dla wielu dzieci.

O MYGO można śmiało powiedzieć, że rośnie razem z dzieckiem ponieważ parametry siedziska są regulowane i łatwo dają się zmieniać. Możemy więc siedzisko wydłużać jak i poszerzać, natomiast oparcie z zagłówkiem rozciągać. Również kąty oparcia i podnóżka są regulowane a także kąt całego fotelika pozwalający dziecku na przyjęcie pozycji siedzącej aktywnej (np podczas jedzenia) jak i relaksującej (podczas odpoczynku).

Nie bez znaczenia jest fakt, iż siedzisko można przekładać na ramę jezdną (typ Kimba, Discovery) uzyskując w ten sposób wózek dziecięcy lub stosując podstawę pokojową systemu Kimba lub Spider. Siedzisko opcjonalnie można wyposażyć MYGO w blat z możliwością regulacji w 2 płaszczyznach. Pozwala to na wykorzystanie siedziska jako urządzenia wspomagającego rozwój psycho- ruchowy. MYGO można także umieścić na podwoziu dziecięcego wózka elektrycznego Skippi zapewniając dziecku mobilność i pewną niezależność.
 

GALERIA

Wszelkie zdjęcia, logotypy i nazwy własne produktów należą do ich właścicieli i są umieszczone i wykorzystywane przez OrtoSpeed jedynie do celów informacyjnych.