Łóżka, materace, poduszki : materace przeciwodleżynowe

Materac z pamięcią kształtu

Pianka z pamięcią kształtu powraca do swojego pierwotnego kształtu powoli w odróżnieniu od normalnej pianki, której kształt powraca gwałtownie. Dzięki temu wywiera ona niewielki ucisk w miejscach wyniosłości kostnych.

Materac Sofflex Roho

Materac zbudowany z dużej ilości oddzielnych komórek ('cel') które poruszają się niezależnie. Pozwala to każdej komórce skręcać się, wyginać i przesuwać, dostosowując się precyzyjnie do kształtu i anatomii pacjenta.

Materac rurowy zmiennociśnieniowy

Materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy do długoterminowej opieki nad chorym w domu i szpitalu. Przeznaczony dla pacjentów z odlezynami III stopnia.

Materac komorowy

Zmiennociśnieniowy materac komorowy. Stosowany w profilaktyce i leczeniu odleżyn w stopniu I i II. Zbudowny z siedemnastu poprzecznych komór z poliuretanu (PU). Stabilny zagłówek z systemem wentylacj.

Materac przeciwodleżynowy z pompką

Poduszki przeciwodleżynowe - Zmiennociśnieniowy materac służy jedynie jako nakładka na typowy materac łóżkowy i musi być przykrywany prześcieradłem. Ciśnienie napełnienia materaca dostosowuje się do wagi użytkownika.

Materac gofrowy

Materac składa się z jednoczęściowego podłoża, na którym umieszczonych jest 6 modułów w kształcie gofra, wyznaczających 3 strefy o różnych gęstościach, dostosowane do różnych obszarów ciała pacjenta. Poduszki przeciwodleżynowe