Produkt

Baffin Trio

Urządzenie multifunkcyjne Baffin TRIO przeznaczone jest do pionizacji pacjenta oraz pozycjonowania pacjenta w pozycji siedzącej. Produkowany jest w dwóch rozmiarach I, II dla młodzieży i osób dorosłych od 135 cm do 180 cm wzrostu.

Urządzenie zbudowane jest z siedziska, oparcia pleców, pelot bocznych, podnóżka z platformami stóp, zagłówka, nakolannika, pasów biodrowych, kamizelki, stolika oraz podstawy stanowiącą podporę urządzenia. Całość pokryta jest tapicerką, którą można zdejmować do prania.

Dzięki innowacyjnym systemom: wbudowanego „kręgosłupa”, pelot bocznych oraz korekcji miednicy to znakomite narzędzie dla fizjoterapeutów ułatwiające pozycjonowanie pacjenta w pozycji siedzącej oraz wyprostowanej.

Wskazania:

·         poprawa czynności układu sercowo-naczyniowego,

·         zapobieganie i leczenie zastojów żylnych,

Baffin TRIO dzięki innowacyjnym systemom: wbudowanego „kręgosłupa”, pelot bocznych oraz korekcji miednicy to znakomite narzędzie dla fizjoterapeutów ułatwiające pozycjonowanie pacjenta w pozycji siedzącej oraz wyprostowanej. Podparcie kręgosłupa na całej długości linii pleców pozwala zmniejszyć nacisk na pojedyncze kręgi, a wielopozycyjność umożliwia zmianę wektora napięcia osiowego. Dzięki automatycznemu sterowaniu uzyskiwanie pozycji wyprostnej jest proste i nie wymaga siły opiekuna. Pacjent w ciągu dnia przebywa w urządzeniu, gdyż funkcja pionizacji jest dostępna na żądanie. Nie ma potrzeby wyjmowania pacjenta z urządzenia, dzięki temu możliwe są kilkuminutowe cykle pionizacji połączone z odpoczynkiem w siadzie. Tego rodzaju rozwiązanie ułatwia zwiększenie częstotliwości jej wykonywania, pacjent jest pionizowany częściej, co pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia użytkownika.

.

Urządzenie multifunkcyjne przyjazne i funkcjonalne dla pacjenta i opiekuna:

  •     Duże możliwości dopasowania do anatomicznych kształtów użytkownika,
  •     Innowacyjna konstrukcja oparcia pleców naśladująca kręgosłup człowieka,
  •     Korekcja wad postawy - pozwala prawidłowo ustawić kręgosłup i miednicę użytkownika,
  •     Urządzenie pozwala na przyjmowanie nie tylko pozycji stojącej, ale także siedzącej i leżącej z zachowaniem stabilizacji,
  •     Funkcja transportowa,
  •     Wielopozycyjność - możliwość uzyskania nieograniczonej ilości ustawień urządzenia,
  •     Możliwość stopniowej pionizacji w zależności od stanu zdrowia pacjenta,

 

GALERIA

Wszelkie zdjęcia, logotypy i nazwy własne produktów należą do ich właścicieli i są umieszczone i wykorzystywane przez OrtoSpeed jedynie do celów informacyjnych.