Produkt

Poduszka Varilite Stratus

Poduszka doskonała dla osób z umiarkowanym lub niskim ryzykiem uszkodzeń i umiarkowanymi potrzebami dopasowania.

Terapeuci polecają Stratus osobom wymagającym poduszki lekkiej, zmniejszającej rozłożenie nacisku i chroniącej stawy przy ręcznym napędzaniu wózka.

Użytkownicy cenią Stratus za małą wagę, smukły profil i komfort.

Stabilność pozycji, wygoda i prostota sprawiły, że Stratus to wszechstronna i wydajna poduszka do wózka.

1. System gąbki przepływowej
Obszary funkcjonalne poduszki wykonane są z dwóch typów pianki: średniej twardości pod udami i na głównym obszarze siedziska oraz twarda na obwodzie i separatorze ud.

Powlekana powierzchnia pianki sprawia, że poduszka utrzymuje powietrze. Zawór uwalnia powietrze, dzięki czemu poduszka dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika a jego waga rozkłada się równomiernie po powierzchni poduszki.

Niezależne badania wykazały, że technologia VARILITE, polegająca na różnicowaniu gęstości gąbki jest technologią #1 w dziedzinie absorpcji drgań i uderzeń (RESNA 2000).

2. Wsporniki pozycji
Super-sztywna, zaokrąglona pianka podnosi stabilność i równowagę siedzenia, podczas gdy panel główny zabezpiecza okolice podbrzusza zarówno przy wychyleniu w przód jak i w tył. Dzięki rezygnacji z separatora ud możliwe jest lepsze dopasowanie poduszki do kształtu ciała na zwężanych wózkach.

3. Zawór powietrzny
Rewelacyjny zawór ciśnieniowy w technologii VARILITE (opatentowany).

4. Pokrycie
Stylowe i funkcjonalne. Siatka lub wilgocioodporny 4-ściegowy stretch zawija się wokół krawędzi frontowej, dzięki czemu nie ma szwów. Pianka pod spodem umożliwia wymianę powietrza i usprawnia rozłożenie nacisku. Spód pokryty jest zmarszczonym materiałem antypoślizgowym i zabezpieczony przed przesuwanie dla bezpieczeństwa. Zoid PSV spełnia wymagania ISO 7176-16 odnośnie standardów łatwopalności. Można prać w pralce.
 

GALERIA

Wszelkie zdjęcia, logotypy i nazwy własne produktów należą do ich właścicieli i są umieszczone i wykorzystywane przez OrtoSpeed jedynie do celów informacyjnych.