Produkt

Schodołaz gąsienicowy T09

Schodołaz niewymagający stałego montażu.

 W sposób całkowicie bezpieczny umożliwia pokonywanie barier architektonicznych osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Napędzany w pełni elektryczną przekładnią, która zapewnia stałą prędkość w każdych warunkach użytkowania, a dzięki mniejszemu zużyciu mechanicznemu również dłuższą żywotność akumulatorów. Płynny i bezpieczny manewr oraz stabilność jazdy jaką zapewnia szeroka gąsienica. Ponadto schodołaz ten wyposażony jest w ręczny system zjazdu, pasy bezpieczeństwa oraz zagłówek, jak również ładowarkę do akumulatorów.

Kolor:

pomarańczowy lub jasno niebieski

Waga:

47 kg (37 kg mechanizm kroczący, 10 kg kolumna sterująca)

Wznoszenie:

35 stopni max, wskaźnik wznoszenia wyślietlany na kolumnie sterującej.

Min. szerokość schodów:

820 mm

Napięcie:

24 V. Ładowarka zasilana prądem 230 V. Kontrola naładowania akumulatorów jest osiągana za pomocą mikroprocesora, programującego działanie sprzętu z odpowiednim modelem akumulatorów. Gniazdo na kabel sieciowy ładowarki na obudowie urządzenia przekazuje sygnał o nieaktywności podczas gdy ładowarka jest podłączona. Poziom naładowania jest sygnalizowany za pomocą zielonej kontrolki na kolumnie sterującej. Gdy kontrolka nie miga, stopień naładowania mieście się w przedziale od 20 do 100 %. Kiedy kontrolka miga oznacza to, że poziom naładowania spadł do 20% i należy podłączyć urządzenie do sieci. Podczas procesu ładowania, status baterii jest wizualizowany przez 4 kontrolki umiejscowione na tylnej części obudowy urządzenia. Zielona dioda na górze wskazuje podłączenie do źródła energii, czerwona sygnalizuje rozładowanie akumulatorów, żółta wskazuje naładowanie do około 80%, czyli poziomu w którym schodołaz może być już użytkowany. Jednak dla lepszego funkcjonowania zalecane jest zaczekać do momentu, aż zapali się zielona dioda (100 % naładowania). Kiedy kontrolki są zapalone, urządzenie automatycznie przełącza się na tryb awaryjny.

Tempo

5 m/min wchodząc i 5m/min schodząc ( to samo tempo bez obciążenia)

Obsługiwany zasięg

23 piętra z których 20 jeżeli miga zielona kontrolka na kolumnie sterującej alarmująca o konieczności naładowania akumulatorów oraz 1 piętro do momentu wyłączenia urządzenia

Droga

nie określona, powierzchnia umożliwiająca opór gumy, zapewniająca przyleganie bez pozostawiania żadnych śladów linii pracy urządzenia

Bezpieczny poziom obciążenia

130 kg

Minimalna wielkość półpiętra

970 mm z wózkiem ręcznym oraz pasażerem

Sterowanie

przyciski góra / dół na kolumnie sterującej: przyciski na panelu sterowania do załadowania kół wózka na pojazd.

Transportowanie

Schodołaz może być rozłożony na dwie części jednym ruchem, bez wysiłku. Podwozie jest wyposażone w dwie rączki. Może być przewożony w bagażniku.

Użytkowanie

Zaprojektowany do użytku z różnymi typami wózków ręcznych mocowanych za pomocą zapięć dostosowujących się do wysokości, szerokości i głębokości baz potrzeby stosowania żadnych kluczy. Właściwy zarówno do wózków składanych jak i nieskładanych.

Bezpieczeństwo

Kontrolki zagrożenia, kolumna sterująca zamocowana za pomocą mechanicznego systemu zamknięcia po obu stronach, użytkowanie dopuszczalne jedynie wtedy, gdy mechaniczne blokady są dobrze zamknięte. Pas bezpieczeństwa na życzenie. Bezpieczne mocowania na wózek ręczny zapobiegające awaryjnemu otwarciu. Dodatkowo przycisk STOP.

GALERIA

Wszelkie zdjęcia, logotypy i nazwy własne produktów należą do ich właścicieli i są umieszczone i wykorzystywane przez OrtoSpeed jedynie do celów informacyjnych.